• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Monkey Race 2016

Parta Freestyle Area si pro vás na závěr sezóny připravila o víkendu 26+27.03. ve Vítkovickém K2 snowparku závěrečnou akci, kdy hlavní částí bude druhý ročník týmového snowboard závodu s názvem Monkey Race.  V rámci akce bude připraven zajímavý program určený nejen snowboardistům, ale samozřejmě také freeskierům. Hlavním cílem je užít si zábavu a jeden z posledních společných Vítkovických pojezdů sezóny.

Monkey Race-týmový snowboard závod
Hlavní myšlenka závodu Monkey Race je založena především na pohodovém pojezdu s přáteli na netradiční trati, takže nečekej nějak upjaté šponovky, ultra přesnou časomíru a nervózní závodní atmosféru!

Jednoduše s přáteli sestav tříčlenný tým a odstartujte společně na opičí trať obsahující klopenky, menší skoky a jednoduché překážky. Trať bude postavena nijak obtížná, spíš v zábavném módu, takže se může v podstatě přihlásit kdokoli, kdo na snowboardu jezdí a to bez rozdílu věku, pohlaví a dosavadních zkušeností.  

V závodě se hodnotí především celkový čas průjezdu tratí celého týmu, ale také vyslané triky, kdy se kreativitě meze nekladou. Pojede se vyřazovacím systémem pavouk, kdy budou rozlosovány jednotlivé týmy a pouze ten lepší postupuje do dalších rozjíždek Monkey Race.

Jak jsme naznačili, nejde o to nasázet super triky, ale především se zůčastnit a proto vyřazovací souboje pojedou v pánské/dámské/dětské kategorii  do 15 let. Startovné na jeden tříčlenný tým bude stát symbolických 100Kč a bude obsahovat 3x klobásku a 3x pivo či plechovku Monster Energy.

Jedním z partnerů Monkey Race2016  je Freestyle Kolbenka, která pro vítězný tým připraví vouchery do tohoto největšího trampolínového centra, kde najdete mj. Freestyle Area zónu s bednou či railem a dále třeba foam-pit, snb/ski trenažér a nespočet trampolín. Ve hře bude spousty dalších cen od partnerů Vítkovického snowparku, takže motivace závodit bude o to větší.

Snb/Freeski sausage High Jump
Součástí dne bude také odpolední high jump contest, kdy na malém skoku bude umístěna speciální hrazda, na které bude zavěšena uzenina od partnera společnosti Varnsdorfské uzeniny, takže při správném načasování tě šiška salámu do ruky či do hlavy nemine. Sausage High Jump je určen jak snowboardistům, tak freeskierům. Pro vegetariány zavěsíme na hrazdu mrkev,ok?

Snowpark Shred Zone
Cílem Freestyle Area crew je samozřejmě s ohledem na vývoj počasí udržet Vítkovický K2 snowpark co nejdéle v provozu, rozhodně bude tento víkend ve snowparku v provozu shred zóna s pokud možno co největším počtem překážek. Takže prostoru pro jarní pojezd bude pro snowboardisty a freeskiery dostatek-aktuální setup snowparku bude zveřejněn před samotným víkendem.

Přejezd jezírka
Na vedlejší sjezdovce na Aldrově bude současně probíhat tradiční akce s názvem Příjezd Krakonoše, jehož součástí bude také na závěr dne kolem 16h přejezd jezírka plného vody, takže účast freestyle komunity je rozhodně vítána. Ti, kteří budou mít masku, mají dokonce ježdění na sedačkové lanovce Prezidentský Express v sobotu zdarma!

Highest Ollie Contest
V rámci víkendu budeme také hledat nejvyšší ollie-tedy základního snowboardového triku. Připravené máme nové měřící zařízení z dílny Freestyle Area Obstacles, která se zabývá výrobou překážek do snowparku a různých zábavných prvků. Držitele nejen českého, ale také světového rekordu je stále maestro Michal Biša se 109cm. Bude letos rekord pokořen?  Zkusit si může naprosto každý-začínáme na 20cm.

 
BBQ/Music/Chill Zone
Jak jsme zmiňovali, pro všechny registrované do závodu Monkey Race bude klobáska, pivko či Monster zdarma, no a ty co se nebudou registrovat určitě od grilu s prázdnou pusou nevyženeme. Součástí Monster Chill Zone pak bude hudební produkce pod taktovkou DJ Negativ a můžete se také těšit na live vystoupení hudební party Blind Definition s kanadským frontonem v rámci večerní afterpárty, která proběhne ve Snowboard Freestyle House, takže u Klímáků.
Více o této formaci zde: http://www.blinddefinition.com/

Na závěr velké díky podporovatelům snowparku ve Vítkovicích:
Skiareál Aldrov, K2 , Snowbitch.cz, Dragon, Dakine, G-Shock , 686, Monster Energy a zanálož klobásek firmě Varnsdorfské Uzeniny (díky dědečku!) A také samozřejmě mediálním partnerům Freeride.cz a Boardmag.cz, kteří doufejme dorazí v závodních sestavách!!!

Monkey Race 2016 Facebook událost:
https://www.facebook.com/events/249795465357567/

Video z loňského prvního ročníku Monkey Race:
https://vimeo.com/122587162

 

mapa webu | Přihlásit | © 2004-2016 designed by Petr Holman